CERTIFIKACE NAŠICH PRODUKTŮ

OCS CERTIFIKACE

Trička a mikiny jsou vyrobeny z certifikované BIO bavlny. Certifikát CU1030092. OCS schválen CONTROL UNION.

Jedná se o standardní organický obsah. OCS poskytuje nezávislou certifikaci, že textilie jsou vyráběny z organických pěstovaných materiálů. Cílem této normy je zajistit sledovatelnost a integritu surovin ve všech fázích výroby. Zaručuje čistotu organické bavlny ať už kupujete tričko či mikinu.

PETA CERTIFIKACE – 100% VEGAN

Oblečení, které nám dodává náš dodavatel z Belgie je 100% vegan friendly. Jsme hrdí, že Vám můžeme zajistit oblečení, které je oficiálně certifikované organizací PETA. To znamená, že součástí našich produktů nebo výrobních procesů nejsou žádné živočišné produkty ani samotná zvířátka. PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) je největší organizací na ochranu zvířat na světě s více než 6,5 miliony členů a příznivců.

Společnosti, které podepsaly prohlášení o věrohodnosti PETA musely být ověřeny, že ani ony, ani jejich dodavatelé neprovádějí testy na zvířatech, nepoužívají živočišné produkty ve výrobním procesu nebo neprodávají jiné živočišné produkty kdekoli na Světě a nebudou tak činit v budoucnu.

CERTIFIKACE STANDARD 100 BY OEKO-TEX®

Osvědčuje, že suroviny, polotovary a konečné produkty ve všech fázích výroby neobsahují látky škodlivé pro lidi ani pro životní prostředí.

Trička a mikiny mají u nás certifikát STANDARD 100 od OEKO-TEX®.

CERTIFIKACE RCS

RCS (Recycled Claim Standard) se používá jako standard spotřebitelského řetězce pro sledování recyklovaných surovin v dodavatelském řetězci. RCS ověřuje přítomnost a množství recyklovaného materiálu v konečném produktu.

K tomu dochází prostřednictvím vstupu a ověřování dodavatelského řetězce od třetí strany. Umožňuje transparentní, konzistentní a komplexní nezávislé hodnocení a ověření požadavků na obsah recyklovaného materiálu u jednotlivých produktů.

RCS certifikát mají naše kšiltovky z recyklovaného polyesteru. Dále tento certifikát naleznete u některých z našich mikin, kde je recyklovaný polyester jako součást složení materiálu.

CERTIFIKACE FAIR WEAR

Jsme pyšni, že jako další certifikaci, můžeme zahrnout do našeho portfolia právě FAIR WEAR spolu s PETA certifikátem, jehož držitelem je náš belgicko-asijský dodavatel textilu.

Fairwear Foundation (FWF) je poměrně nová mezinárodní organizace, která si klade za cíl zlepšit život lidem, pracujícím v oděvním průmyslu. Fairwear Foundation je nezávislá, nezisková organizace, která prověřuje pracovní podmínky v továrnách a zajišťuje, aby pracovníci dostávali spravedlivou mzdu a aby pracovali v čistém, bezpečném a příjemném pracovním prostředí.

Členské společnosti se zavazují k implementaci Code of Labour Practices do celého řetězu dodavatelů, který zahrnuje tyto standardy: lidé si vybírají zaměstnání na základě svobodné vůle; vyloučení diskriminace; zákaz práce dětí mladších 15 let; zaměstnanci mají právo vstoupit do odborů; zásada minimálních platů; regulovaná pracovní doba; zdravé a bezpečné pracovní prostředí; právně závazný pracovní vztah. FWF samozřejmě organizuje nezávislé neohlášené audity, aby se ujistila, že jsou standardy skutečně dodržovány. Více informací na www.fairwear.org

CERTIFIKACE CONTROL UNION

Control Union Certification je aktivní v oblasti inspekcí a certifikací v ekologickém a udržitelném zemědělském, lesnickém a textilním průmyslu. Nabízí globální jednotné kontaktní místo pro širokou škálu certifikačních programů včetně klíčových organických (EU, USDA NOP, JAS) a všech hlavních a uznávaných programů. Působí na všech kontinentech. Jejich certifikáty mají úřady a značky po celém Světě. Jejich cílem je nestrannost a objektivita.

CERTIFIKACE BSCI

Společenství BUSINESS SOCIAL COMPLIANCE INITIATIVE (BSCI) má za cíl zlepšování společenských podmínek v řadách dodavatelů. Zaměřuje se na řádné pracovní podmínky v továrnách po celém světě.