KDE POMÁHÁME

http://www.justicefornature.org

 

Spolek Prales dětem se od roku 2009 zabývá záchranou tropických deštných pralesů v Indonésii vykupováním a ochranou kriticky ohrožených druhů zvířat formou protipytláckých hlídek. Spolkové aktivity se postupně rozšířily k oceánu se zaměřením na ochranu kladišť mořských želv a potírání nelegálních způsobů rybolovu. Od roku 2019 se spolek věnuje též aktivní ochraně české krajiny a zvířat před travičstvím. Takto mají v akci tři protipytlácké hlídky Green Patrol a Blue Patrol na Sumatře a občanské hlídky Spravedlnost pro přírodu v České republice. Jejich energií je přímá akce v terénu! Věnují se také vzdělávání dětí a mládeže, či osvětě široké veřejnosti. Skrze členství v Mezinárodní federaci strážců spolupracují s národními parky a rangery napříč kontinenty na monitorovacím programu Oko Země. Díky zakoupeným fotopastem se daří podporovat rangery v jejich práci v terénu na postihování pytláků a monitorovat přirozený život zvířat. Přidejte se i Vy k ochraně světové přírody!

Na co přispějete, pokud se rozhodnete podpořit spolek Prales dětem? Odpovědí je projekt GREEN LIFE — Zachraň prales.

 

 

Na co se v projektu GREEN LIFE zaměřují?

— Vykupují pozemky na Sumatře a v Indonésii a vytvářejí tak ochrannou zónu mezi NP Gunung Leuser a lidskou civilizací v podobě soukromé rezervace Green Life, vykoupí deštný prales dříve, než ho bude chtít někdo pro peníze pokácet

— Vedou protipytlácký tým Green Patrol sestavený z místních mužů

— Pomocí fotopastí monitorují život zvířat i nelegální aktivity

— Rozvíjejí v oblasti odpadový program a osvětovou práci s komunitou

— Vzdělávají místní děti i dospělé

VYKUPME PRALESY DŘÍVE, NEŽ JE VYKOUPÍ TI, KTEŘÍ JE CHTĚJÍ ZNIČIT.

V budoucnu bychom rádi podpořili jejich další program BLUE LIFE, který je zaměřený na ochranu korálových útesů a mořský svět v souostroví Pulau Banyak u Sumatry.

 

https://www.obrancizvirat.cz

 

OBRAZ – Obránci zvířat je nezisková organizace založená za účelem aktivní a efektivní ochrany zvířat. Vizí organizace je společnost, která nebude zvířata vnímat jako zdroje lidského užitku, ale jako živé bytosti s vlastními zájmy, které mají být z etických důvodů respektovány. V současné době je tato vize velmi vzdálena skutečnosti, proto se ve své praktické činnosti OBRAZ zaměřuje na dílčí kroky, kterými lze přístup společnosti ke zvířatům zlepšovat a postupně tak přibližovat realitu ideálu. OBRAZ se zaměřuje nejen na vzdělávání jednotlivců, ale též na prosazování legislativních změn a dalších systémových reforem. Při své činnosti se hlásí bezvýhradně k principu nenásilí a respektu k demokratickým hodnotám, které spolek považuje za základ jakéhokoli legitimního úsilí za společenskou změnu k lepšímu.

První významnou iniciativou OBRAZu byla kampaň za zákaz kožešinových farem v České Republice, další úspěšnou kampaní byl zákaz klecových chovů slepic. Aktuálně se organizace věnuje tématu tzv. “rychlokuřat” – brojlerům chovaným na maso, kteří jsou přešlechtěni do té míry, že to jejich tělo není schopné fyzicky zvládnout.

Společnými silami můžeme i zde pomoci milionům zvířat a zajistit jim důstojné podmínky pro život. Podpořte rychlokuřata nejen nákupem u nás, ale také na www.rychlokurata.cz

 

JAK POMÁHÁME?

Koupí každého produktu přispíváte určitou částku dle druhu oblečení či doplňku, který jste si vybrali.

Tento příspěvek poputuje příspěvkovým organizacím na podporu české krajiny & zvířat. Bude pomáhat i za hranicemi. Proto jsme si vybrali 2 organizace (viz. výše), které podle nás dokonale splňují pole působnosti, kde bychom chtěli pomoci. Každá je jiná, ale všechny dělají důležité kroky, abychom se všichni na planetě Zemi měli lépe.

Organizaci si vybírá každý svobodně — tento výběr je v poli objednávky.

Kolik vyplatíme organizacím, pokud si koupíte:

Mikinu s kapucí — 150 Kč

Mikinu bez kapuce (crewneck) — 100 Kč

Tričko — 70 Kč

Kšiltovku — 50 Kč

Zimní čepici — 50 Kč

Tašku — 30 Kč