KDE POMÁHÁME

http://www.justicefornature.org

 

Spolek Prales dětem se od roku 2009 zabývá záchranou tropických deštných pralesů v Indonésii vykupováním a ochranou kriticky ohrožených druhů zvířat formou protipytláckých hlídek. Spolkové aktivity se postupně rozšířily k oceánu se zaměřením na ochranu kladišť mořských želv a potírání nelegálních způsobů rybolovu. Od roku 2019 se spolek věnuje též aktivní ochraně české krajiny a zvířat před travičstvím. Takto mají v akci tři protipytlácké hlídky Green Patrol a Blue Patrol na Sumatře a občanské hlídky Spravedlnost pro přírodu v České republice. Jejich energií je přímá akce v terénu! Věnují se také vzdělávání dětí a mládeže, či osvětě široké veřejnosti. Skrze členství v Mezinárodní federaci strážců spolupracují s národními parky a rangery napříč kontinenty na monitorovacím programu Oko Země. Díky zakoupeným fotopastem se daří podporovat rangery v jejich práci v terénu na postihování pytláků a monitorovat přirozený život zvířat. Přidejte se i Vy k ochraně světové přírody!

Na co přispějete, pokud se rozhodnete podpořit spolek Prales dětem? Odpovědí je projekt GREEN LIFE — Zachraň prales.

 

 

Na co se v projektu GREEN LIFE zaměřují?

— Vykupují pozemky na Sumatře a v Indonésii a vytvářejí tak ochrannou zónu mezi NP Gunung Leuser a lidskou civilizací v podobě soukromé rezervace Green Life, vykoupí deštný prales dříve, než ho bude chtít někdo pro peníze pokácet

— Vedou protipytlácký tým Green Patrol sestavený z místních mužů

— Pomocí fotopastí monitorují život zvířat i nelegální aktivity

— Rozvíjejí v oblasti odpadový program a osvětovou práci s komunitou

— Vzdělávají místní děti i dospělé

VYKUPME PRALESY DŘÍVE, NEŽ JE VYKOUPÍ TI, KTEŘÍ JE CHTĚJÍ ZNIČIT.

V budoucnu bychom rádi podpořili jejich další program BLUE LIFE, který je zaměřený na ochranu korálových útesů a mořský svět v souostroví Pulau Banyak u Sumatry.

 

https://www.obrancizvirat.cz

 

OBRAZ – Obránci zvířat jsou nezisková organizace založená za účelem aktivní a efektivní ochrany zvířat. Jejich vizí je společnost, která nebude zvířata vnímat jako zdroje lidského užitku, ale jako živé bytosti s vlastními zájmy, které mají být z etických důvodů respektovány. Jsou si vědomi toho, že se jedná o vizi současné situaci velmi vzdálenou, proto se ve své praktické činnosti hodlají zaměřit na dílčí kroky, kterými lze současný přístup společnosti ke zvířatům zlepšovat a postupně přibližovat jejich dlouhodobé vizi.

Zaměřují se nejen na vzdělávání jednotlivců, ale též na prosazování legislativních změn a dalších systémových reforem. První významnou iniciativou, kterou v této oblasti úspěšně vyvinuli, byla kampaň za zákaz kožešinových farem v České republice. Při své činnosti se hlásí bezvýhradně k principu nenásilí a respektu k demokratickým hodnotám, které považují za základ jakéhokoli legitimního úsilí za společenskou změnu k lepšímu.

AKTUÁLNĚ OBRÁNCI ZVÍŘAT AKTIVNĚ USILUJÍ O ZÁKAZ KLECOVÝCH CHOVŮ

V MINULOSTI JIŽ USPĚLI SE ZÁKAZEM KOŽEŠINOVÝCH FAREM V ČR

„Zákaz kožešinový farem byl první vlaštovkou. Česká republika musí přestat být skanzenem týrání zvířat. Dalším logickým krokem je zákaz klecových chovů slepic, což je současný dosažitelný cíl. Tento zákaz chtějí podle průzkumu veřejného mínění tři čtvrtiny Čechů. Navíc se supermarkety a další odběratelé vajec rozhodli, že klecové vejce nebudou odebírat. A tak je čím dál více znát, že klecové chovy nemají ve vyspělé společnosti 21. století co dělat,“ říká tiskový mluvčí spolku Pavel Buršík

JAK POMÁHÁME?

Koupí každého produktu přispíváte určitou částku dle druhu oblečení či doplňku, který jste si vybrali.

Tento příspěvek poputuje příspěvkovým organizacím na podporu české krajiny & zvířat. Bude pomáhat i za hranicemi. Proto jsme si vybrali 2 organizace (viz. výše), které podle nás dokonale splňují pole působnosti, kde bychom chtěli pomoci. Každá je jiná, ale všechny dělají důležité kroky, abychom se všichni na planetě Zemi měli lépe.

Organizaci si vybírá každý svobodně — tento výběr je v poli objednávky.

Kolik vyplatíme organizacím, pokud si koupíte:

Mikinu s kapucí — 150 Kč

Mikinu bez kapuce (crewneck) — 100 Kč

Tričko — 70 Kč

Kšiltovku — 50 Kč

Zimní čepici — 50 Kč

Tašku — 30 Kč