UDRŽITELNOST ANEB MATERIÁLY A VÝROBNÍ PROCES

MATERIÁL — TEXTIL

Náš textil je aktuálně dovážen z Belgie a Asie, kde je vyráběn za férových podmínek (certifikace FAIR WEAR — více se dočtete na stránce CERTIFIKACE), kde naleznete význam jednotlivých certifikací — např. při výrobě nebyly použity chemické látky, které by mohly uškodit životnímu prostředí nebo došlo ke snížení použití vody při samotné výrobě bavlněných textílií. Dále nám certifikace dokáže zajistit informace, že při výrobě nebyly použity zvířecí produkty, což nám poskytuje PETA certifikát.

Uvědomujeme si, že importem vzniká ekologická stopa, kterou bychom do budoucna chtěli eliminovat přesunutím dílny do Čech.

Z materiálů používáme tyto druhy:

— OCS certifikovanou bio bavlnu

— organickou bio bavlnu

— recyklovaný polyester

POTISK & VYŠÍVÁNÍ

Potisk a vyšívání zadáváme rodinné firmě v Bystřici pod Hostýnem, odkud pochází část našeho týmu ANITURE.

Technologii potisku jsme zvolili transfer, protože pro nás splňuje hned několik udržitelných zásad: je trvanlivý, dobře drží a je stálobarevný. Kvalita je pro nás na prvním místě. Tepelný lis zapeče při 160°C již předem připravený design, který je graficky připravený na folii pro tisk. Tento tisk je vhodný pro malovýrobu.

Vyšívání je strojové a precizní s nejvyšší možnou kvalitou. Každé písmeno krásně navazuje.

Autorské designy jsou z naší dílny v Bystřici pod Hostýnem.

POUŽITÍ OBALOVÝCH MATERIÁLŮ

Pro naše obalové materiály jsme si vybraly 2 druhy recyklovaných krabic, které se dají nejlépe kombinovat dle druhu a počtu oblečení. Pro menší počet kusů jsme zvolili recyklované obálky. Branding jednotlivých zásilek je dělán ručně pomocí tiskařských razítek.

Naše vizitky a štítky jednotlivých produktů jsou taktéž z recyklovaného papíru.

V případě většího množství použitých krabic pro ně nalézáme nové využití, snažíme se o upcyklaci.

Faktury a formuláře pro reklamaci, vrácení či výměnu netiskneme. Šetříme naše lesy. Faktura je vždy zaslána spolu s potvrzením objednávky mailem. Reklamační formulář, formulář pro výměnu a vrácení naleznete na stránce REKLAMACE & VRÁCENÍ.

POMOC PŘÍRODĚ

Rozhodli jsme se, že chceme aby náš brand měl větší přesah, než jen abychom si plnili své sny. Jsme velmi rádi, že s námi organizace navázaly spolupráci a že do nás daly důvěru, čehož si ceníme. Vybírali jsme je dle našich sympatií a také proto, že je někteří z nás podporujeme delší dobu a tak víme, že peníze půjdou na dobrou věc. Věříme, že jako brand jim můžeme díky Vám zajistit více finančních prostředků, aby nám pomohly kultivovat nejen naši krajinu, ale i pomoci zvířatům.

Informace o jednotlivých organizacích naleznete na stránce POMÁHÁME, konečný výběr naleznete pak v poli objednávky, kde si danou organizaci zvolíte.

JEDINEC TVOŘÍCÍ CELEK

Každý z Vás určitě slyšel, že pokud chce něco změnit, měl by začít u sebe a my v ANITURE se o to snažíme. I Vy můžete.

Třídění odpadu už ani nepočítáme, to je pro nás samozřejmostí.

Zde je pár tipů od nás:

— Šetříme pitnou vodu a neplýváme jí zbytečně při čištění zubů či splachování záchodu.

— Navštěvujeme bezobalové obchody a podporujeme lokální zemědělce a výrobce.

— Nakupujeme potraviny s rozvahou tak, abychom je zbytečně nevyhazovali.

— Většina z nás se stravuje vegetariánsky nebo vegansky, protože si uvědomujeme důsledky spotřeby vody během samotné výroby masa.

— Kam se můžeme dopravit pěšky, na kole, koloběžce či MHD, využijeme toho. Snižujeme emise.

— Mnoho věcí si lze vyrobit či opravit doma pomocí DIY. Nemusíme věc hned automaticky vyhazovat. Můžeme pro ni najít jiné využití.

— Používáme přírodní produkty, protože nechceme podporovat velké ropné korporace. Chceme o tělo pečovat přírodní formou a nevypouštět další chemikálie do světa.

— Dbáme na to, co si oblečeme. Kupujeme kvalitní oblečení, o kterém jsme si jisti, že nám delší čas vydrží. A totéž bychom rádi poskytli i Vám.

Udržitelnost je naše filosofie, pojďte do toho s námi.